برنامه نویسی #C برنامه نویسی #C


یک وب سایت ASP.Net معمولا از کدی که بوسیله زبان Vb.Net یا C# ( بخوانید سی شارپ) نوشته شده تشکیل یافته است. وقتی که یک وب سایت را با زبان Vb.Net یا C# می سازید، در واقع برنامه Asp.Net ای مبتنی بر آن زبان ایجاد می کنید. این مساله تفاوت اصلی میان کاربرد Asp.Net با صفحات Asp قدیمی ( کلاسیک) است، زیرا در Asp.Net شما از یک زبان برنامه نویسی واقعی , مانند Vb.Net یا C# با تمام امکانات آن استفاده می کنید در حالی که در صفحات Asp تنها می توانید از یک زبان خیلی خلاصه شده مانند VB Script استفاده نمایید.
مزیت و کاربرد C#  چیست
حداکثر تعداد کلمات کلیدی در C#کمتر از ۹۰ می باشد.از جمله کاربرد زبان برنامه نویسی  C#  را می توان گفت این زبان ساده و یادگیری آن آسان است و به زبانهایی مانند C ,C++ ,java نزدیک است. توسعه دهندگانی که یکی از این زبانها را بدانند، می توانند در مدت زمان کوتاهی به طور موثر از آن  استفاده کنند. #C برخی پیچیدگی های C++ را ندارد و قابلیت هایی مانند  null able value types, enumerations, delegates, anonymous methods and direct memory access را فراهم کرده، همچنین از امکانات iterators و generic methods and types نیز پشتیبانی می نماید.
یکی از کاربردهای C# را می توان بدین صورت گفت که این زبان علاوه بر داشتن اشیا Object Oriented دارای عناصری توسعه یافته برای ارتباط با نرم افزارهای ویندوزی می باشد.
ASP مخفف کلمات Active Server Page که از تکنولوژی های مایکروسافت استفاده کرده و زبان اسکریبپت نویسی است که درون IIS اجرا می شود. و در پاسخ به PWS  چیست بایستی گفت  PWS نسخه ای کوچک تر اما کامل IIS است.این سرویس در ویندوز ۹۵ به بعد قرار داده شده است.