دوره MCSA مایکروسافت دوره MCSA مایکروسافت


MCSA مخفف عبارت Microsoft Certified Solutions Associate و به معنای مدرک سطح دستیاری مایکروسافت است که اثبات کننده مهارت های فنی و دانش متخصصان در سطح مقدماتی IT از محصولات مایکروسافت به حساب می آید.
مدارک MCSA از مدارک ارزشمند مایکروسافت  برای کارمندان و هم برای کارفرمایان محسوب می شود زیرا علاوه بر ارائه دانش و مهارت های بنیادین متناسب با سطح تجربه متخصصان IT، همچنین سطح دانش و مهارت متقاضیان را برای کسب اولین تجربه کاری در زمینه مدیریت محصولات مایکروسافت تأیید می کند.
سطوح مدارک مایکروسافت همانند هرمی است که بالارفتن از هرم و اخذ مدارک در سطوح بالاتر منجر به اخذ مدارک  پیچیده تر، تخصصی تر و پیشرفته تر می گردد که مدرک MCSA دومین سطح این هرم را تشکیل می دهد.
Backup – storage
به طور ساده ذخیره ساز تحت شبکه، داده‌های مورد استفاده و در دسترس کاربران داخل شبکه را در خود ذخیره می‌کند. در طول سال‌ها، ذخیره سازی داده‌ها از طریق مراحل مختلف تکامل یافته است. این تحولات، توسط تغییر روش‌هایی که ما از تکنولوژی استفاده می‌کنیم و همچنین با توجه به افزایش تصاعدی حجم داده هایی که نیاز به ذخیره آن‌ها داریم و توسط فناوری جدیدی که به ما اجازه می‌دهد، اطلاعات را به شیوه ای موثرتر ذخیره و مدیریت کنیم، در حرکت است.
در زمان رایانه های بزرگ(Mainframe)، داده‌ها به طور فیزیکی جدا از واحد پردازش واقعی ذخیره می‌شدند، اما هنوز هم از طریق واحد پردازش قابل دسترسی بودند. با گسترش استفاده از سرور ها ، دستگاه‌های ذخیره سازی در دو نوع داخلی و خارجی که به طور مستقیم به سیستم متصل بودند مورد استفاده قرار گرفتند. هریک از این روش ها در زمان خود معتبر بودند. اما به دلیل نیاز کاربران به ذخیره حجم زیادی از داده ها و همچنین دسترسی آسان و سریع به داده های ذخیره شده، موجب شد تا دستگاه ذخیره سازی تحت شبکه وارد بازار شود.
ذخیره سازی تحت شبکه یک اصطلاح عمومی است که برای توصیف ذخیره سازی داده های مبتنی بر شبکه استفاده می شود. اما تکنولوژی‌های زیادی در آن وجود دارد که همه‌ی آن‌ها به صورت شگفت انگیزی به وقوع می پیوندند.
Kerio Control
 Kerio Control سیستمی است که به کاربران امکان پایش محتوای وب سایت ها و دسترسی ها را می دهد.
شرکت فناوری‌های Kerio یک شرکت فنی متخصص در نرم‌افزارهای مشارکتی و مدیریت تهدید یکپارچه برای سازمان‌های کوچک متوسط است. این شرکت در سال 2001 تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در سن‌خوزه کالیفرنیا واقع است. در ژانویه‌ی 2017، نرم‌افزاری GFI حق مالکیت Kerio را تصاحب کرد.
با ویژگی دسترس‌پذیری بالا، اگر یک کرش یا خرابی رخ دهد، دستگاه Kerio Control دوم شما وارد عمل می‌شود. کاربران متوجه کاهش خدمات نمی‌شوند. در معرض آسیب‌پذیری قرار نمی‌گیرید.
بدون دسترس‌پذیری بالا، خرابی‌های دستگاه اصلی به دلیل ضرورت برق یا دلایل دیگر باعث می‌شوند که مدیران شبکه یک Router ساده را به کار بگیرند تا اتصال را از نو برقرار کنند. ممکن است بهره‌وری در انتظار برای حل این مشکل کاهش بیابد. ولی بدتر از آن، شبکه تا زمان تعمیر یا تعویض Gateway امن در مقابل تهدیدات امنیتی آسیب‌پذیر خواهد بو