اعتبار گواهینامه ها اعتبار گواهینامه ها

سازمان بین المللی کار (International Labour Organization)
معتبرترین سازمان در تایید مدارک تحصیلی و همچنین مبنای ارزش‌گذاری و سنجش آن در جهان، سازمان جهانی کار است.
 
این سازمان یکی از موسسه‌های تخصصی سازمان ملل را تشکیل می دهد و متشکل از اتحادیه‌های کارگری، دولت‌ها و شرکت‌ها می‌باشد. در سال 1998، سازمان بین‌المللی کار بیانیه‌ای درباره حقوق کار و اصول اساسی آن تنظیم کرد که ضمن آن، کشورهای عضو ILO توافق کردند که همه آن‌ها باید از یک استاندارد مشخص در سرتاسر جهان استفاده نمایند. منشور سازمان بین المللی کار به بیانیه فیلادلفیا مشهور است. اساس کار ILO ایجاد همکاری بین دولت‌ها، کارفرمایان و سازمان‌های مختلف و تقویت پیشرفت‌های اجتماعی و اقتصادی در زمینه افزایش اشتغال می باشد. مقر این سازمان در شهر ژنو سوییس است.
 
 
 
استراتژی سازمان جهانی کار ILO
• ارتقای اصول اساسی حقوق کاری و استانداردها
• ایجاد فرصت‌های اشتغال به کار با حقوق کافی برای مردان و زنان جهت استخدام
 
اهمیت مدارک مورد تأیید سازمان جهانی کار
همان‌طور که میدانید اولین قدمی که یک شخص متقاضی مهاجرت کاری باید انجام دهد، تبدیل مدارک خود به مدارک بین‌المللی معتبر می‌باشد. یکی از معتبرترین سازمان‌ها برای تهیه این نوع مدارک، سازمان جهانی کار است که اهمیت مدارک مورد تأیید این سازمان بسیار زیاد می‌باشد. طبقه بندی استاندارد بین المللی مشاغل (International Standard Classification Occupations) که توسط سازمان بین المللی کار انجام شده است، ایسکو (ISCO) نامیده می شود. تمامی مدارک ارایه شده در این مجتمع دارای کد ISCO می باشند.
کشورهایی که مدارک سازمان جهانی کار را معتبر می‌دانند عبارتند از 187 کشور که شامل کشورهای آمریکا، فرانسه، کانادا، آلمان، انگلیس و سوئیس نیز می‌باشند. شما می‌توانید برای مشاهده لیست کامل این کشورها به سایت سازمان جهانی کار مراجعه نمایید.
 
اعتبار مدارک سازمان فنی حرفه‌ای
مدارک دریافتی از سازمان فنی و حرفه‌ای درصورتی‌ که ترجمه شوند و به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه ممهور شوند، در خارج از کشور نیز اعتبار داشته و قابلیت تبدیل به مدارک سازمان جهانی کار یا ILO را دارند. مدارک صادرشده فنی و حرفه‌ای قابلیت استعلام آنلاین را نیز دارند. نکته مهم اینکه فقط گواهینامه ها و مدارکی که مرتبط با سازمان آموزش فنی و حرفه ای هستند و نمونه های آنها را در زیر مشاهده می کنید، معتبر هستند و از نظر وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی و سازمانها و کارخانه های مختلف قابل قبول می باشند.
 
 
- برای مشاهده کارتها و گواهینامه ها با جزییات بیشتر بر روی آنها کلیک کنید.
 
مزایای گواهینامه های سازمان فنی و حرفه‌ای
دارای اعتبار بین المللی
اولویت در صدور پروانه کسب
امکان برخورداری از تسهیلات خود اشتغالی و کارآفرینی نزد بانک ها بر اساس ضوابط مربوطه
احتساب ساعات آموزشی به عنوان سنوات تجربی در کارگاه های مشمول طرح طبقه بندی مشاغل
قابلیت تطبیق با برخی واحدهای درسی آموزش و پرورش به منظور کسب مدرک دیپلم در رشته های کاردانش
دارای اعتبار به منظور احراز صلاحیت حرفه ای در بخش های مختلف
 
سازمان فنی و حرفه‌ای
این سازمان با هدف دستیابی به تکنولوژی روز دنیا، تازه‌های فناوری و همگام شدن با استانداردهای بین‌المللی همواره در تلاش است روابط بین‌المللی خود را با سازمان جهانی کار ILO و سازمان بین‌المللی آموزشی حرفه‌ای در کشورهای مختلف گسترش دهد.
سازمان فنی و حرفه‌ای علاوه بر سازمان مرکزی، در سطح کشور دارای 31 اداره کل، مرکز تربیت ملی و حدود 12.000 آموزشگاه در سطح کشور است و از این طریق به ترویج علم بر پایه اصول و ارائه مدارک معتبر می‌پردازد.